BAŞPEHLİVANLI DEMOKRASİ NÖBETİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :31.07.2016 10:04

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BAŞPEHLİVANLI DEMOKRASİ NÖBETİ

31.07.2016 Paz, 10:04

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilmek istenilen darbe girişimine karşı vatandaşların başlattığı “demokrasi nöbeti” sürüyor.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan unvanını 4 kez elde eden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Başpehlivan Recep Kara Burdur’da halka hitap etti. Recep Kara’ya Dünya ve Avrupa şampiyonları, aynı zamanda MAKÜ yüksek lisans öğrencisi olan kırkpınar başpehlivanları Serhat Balcı, Salih Erinç, Abdullah Güngör, Adem Kara ve Milli Takım Güreş Antrenörü MAKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şahin eşlik etti.

Burdur Cumhuriyet Meydanı’ndaki programda ilk olarak Kur’an-ı Kerim okundu. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından Burdurlulara hitap eden Burdur Valisi Şerif Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, tüm Türkiye’de olduğu gibi 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla birlikte olduklarını dile getirdi.
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özelik’te yaptığı konuşmada Yüce Türk Milletinin mensubu olmaktan gurur duyduklarını kaydetti.
647. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Ağası İşadamı Mehmet Cadıl’da yaptığı konuşmada “geçmişine sahip olmayan geleceğine sahip olamaz” fiadelerini kullandı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ise şöyle konuştu; “bu nöbetler bitebilir ama artık uyanık olmamız gerekiyor. Geceleri uyurken de uyanık olmamız gerekiyor. Çünkü ansızın kalkıştılar hepimizin uyuyacağını düşünüyorlardı. Hepimizin gece uyurken geç vakitlerde planlamış oldukları planlarını, tuzaklarını Allah geri çevirdi” diye konuştu.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara da 15 Temmuz gecesinden bu yana sokaklarda olduğunu ifade ederek altın kemeri aldıktan sonra da meydanları bırakmadığını anlattı.

“15 Temmuz gecesi halkın gücü tankın gücüne galip gelmiştir” diyen Kara, “Biz er meydanının yiğitleri olarak gerekirse sabahlara kadar güreş tutarız ama mevzu vatan olduğunda o tankın ve topun karşısında vücudumuzu siper ederiz.” diye konuştu.

Recep Kara ve diğer başpehlivanlara protokol üyeleri tarafından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin plaketleri verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber