ÇOCUĞUNU OKULA BIRAKIP EVİNE DÖNEN KADININ TREN RAYLARINDA FECİ ÖLÜMÜ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :07.12.2021 10:53

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ÇOCUĞUNU OKULA BIRAKIP EVİNE DÖNEN KADININ TREN RAYLARINDA FECİ ÖLÜMÜ

07.12.2021 Sal, 10:53

BURDUR’da yük treninin çarptığı kadın yaşamını yitirdi.
Burdur’dan Afyonkarahisar yönünde gitmekte olan yük treninin çarptığı bir kadın feci şekilde can verdi.
Şirinevler Anaokulu alt kısmında sabah saatlerinde meydana gelen olayda Makinist H. Z. yönetimindeki 74023 sefer sayılı yük treni tren raylarından geçmek isteyen Serpil Erçömek (33) isimli kadına çarptı. Yaklaşık 100 metre trenin altında sürüklenen kadın feci şekilde can verdi. Makinistlerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Makinistler kadının yağmurdan dolayı şemsiyesini yüzüne doğru kapattığını kendilerinin kornaya basmasına rağmen saniyeler içinde olayın olduğu ifade etti.
Kadının cenazesi Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından Burdur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Öte yandan olayın olduğu bölgede daha önce üç ölümlü kaza olduğunu belirten Mahalle muhtarları üst geçit yapılması için verdikleri dilekçelere bütçe olmadığı için 2023 yılına ertelendiği şeklinde cevap geldiğini belirttiler.
Menderes Mahallesi Muhtarı Kadir Yalçın” defalarca yetkililere bildirdik. Gelen cevapta bu yıl ödenek yok denilip 2023’e ertelendi. Çocuklarımız ölmesin. Bizim 2 Km aralıkla ne yaya geçidi ne de hemzemin geçidimiz var. Ama ne oldu. Duyarsız kalıyorlar. Çocuklarımızı kaybettik, bir velimizi daha kaybettik. Biz resmi oalrak tüm makamlara bildirdik. Gelen resmi yazılarımız mevcut. Biz duyarsız kalmadık ama burada çocuklarımızı ölüyor, öksüz kalıyor. Duyarsız kalmasınlar” diye konuştu.
Şirinevler Mahallesi Muhtarı Ahmet Emre’de “burada üzücü bir olay yaşadık. Ben bunu 2009’dan beri söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Ama her gelen valiye söylüyoruz, her toplantıda çok güzel dile getiriyoruz. Çok güzel notlar alınıyor. Ama maalesef ki duyarsız kalınıyor. Yetkililerin haberleri var ama burada canlar yanıyor, insanlar ölüyor. Burada benim küçüklüğümde alttan bir geçit vardı. Yolun yükselmesinden dolayı Onu da kapattılar. Şimdi bütçe yok diyorlar. Bütçe olmadığı için insanlar ölsün mü. Ne yapacağız. Valimiz, Belediye Başkanımzı ve milletvekilimizi duyarlılığa çağırıyorum” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

Yücel Çaglar

Bundan 8 yıl önce USO Ilkokulu mudur ve mudur yardimcilari ile Okul Aile Birliği olarak bu konuda gerekli yerlere ısrarla müracaat ettik anlattik. Burada bir tedbir alınması için illaki birilerinin ölmesi mi gerekir dedik. 8 yıl oldu hala aynı…

07.12.2021, 11:10
Lütfiye Kurnaz

Bunun altını kapatıp ört bas edenler herseye bütçe ayırıp buna bütçe bulamayanlar bu sönen ocaklarin yanan minicik yüreklerin annesiz kalan yavruların sorumlusudur geçen sene iki çocuğumuz annesiz kaldı şimdi bu iki çocuğumuz annesiz kaldı sayın cumhurbaşkanımıza büyüklerimize buradan sesleniyorum hiç Bi şey yapılmasa bile okul saatleri içerisinde tren geçişleri olmasın gece saatlerinde geçsin tren sizden rica ediyorum

07.12.2021, 11:48
kemal arslan

Yücel Çağlar ve Lütfiye Kurnaz’ın açıklamalarında ifade ettikleri girişimleri nedeniyle tebrik ediyorum. Anlaşıldığı gibi bu kadar talebin harekete geçilmesi için yetmediğidir. Bu durumda sorumlusu olanlar hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunulması etkin bir yoldur. Tabi en etkili mücadelenin örgütlü olmaktan geçtiği bir gerçektir.Saygılarımla.

12.12.2021, 12:10


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber