DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ KÖYÜNE KÜTÜPHANE YAPTIRDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :29.09.2019 11:24

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ KÖYÜNE KÜTÜPHANE YAPTIRDI

29.09.2019 Paz, 11:24

Burdur Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru Ulaş Sağlam köyüne kütüphane yaptırdı.
Dr. Sağlam’ın Köy Kütüphanesi adını verdiği Merkez Kayaaltı Köyü’ndki kütüphanenin açılışına Burdur Belediye Başknaı Ali Orkun Ercengiz, Önceki Dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner ile Burdur Devlet Hastanesi doktorları ve vatandaşlar katıldı.
Kütüphanenin açılışında konuşan Sağlam “okuyan, öğrenen, düşünen ve üreten bir neslin varlığı Cumhuriyet kazanımlarının temel kaynağını oluşturmaktadır. Cumhuriyetin ilk yıllarında bilginin toplum hayatının en önemli unsurlarından olduğunu halkevleri, okuma odaları, köy enstitüleri ve halk kütüphanelerine verilen önemle görmekteyiz” dedi.
Sağlam “geleceğimizi bilgi dışındaki değerlerde aramak geleceğimizi ve Cumhuriyet kazanımları ve ülkemizi şleriye götürmeyeceği gibi bir çok sorunla da karşılaştıracaktır. işte biz de bu değerlerden yola çıkarak Edirne’den Diyarbakır’a, Bingölden Sinop’a bir çok şehirden gelen kitap bağışlarımızla Kayaaltı Köy Kütüphanesini kurduk. Bu proje Kayaaltı Köy okulunun kapatılması nedeniyle yapılan bir farkındalık projesidir. Yaklaşık 1500 kitap, bilgisayar, internet erişimi barkovizyon ve belgesel setleri siz gönüllülerimiz sayesinde köyümüzün çocukları ile buluştu. Çocuklarımızın bilgiye ve öğrenmeye en kolay şekilde ulaşmasını amaçlıyoruz.Hepinize çok teşekkür ederim. İyiki varsınız” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de “Ulaş kardeşim çok önemli bir adım atmıştır. Tebrik ediyorum böyle önemli bir konuda liderlik ettiği için. Bilgiye ulaşmanın bir cep telefonu kadar kolay olduğu bir dönemde kalıcı bir şeylerin bırakılabilmesi çok daha anlamlıdır. Emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bunun sadece Kayaaltı Köyü’nde değil bunun sadece Kayaaltı’nda değil toplam 189 köyümüzde hayata geçirilmesinin tarafı olduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu.
Baro Başkanı Ramazan Gedik, Sebahattin Akkaya ve Kazım üstüner’de yaptıkları konuşmalarda kütüphanenin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Konuşmaların ardından kütüphane katılımcılar tarafından kurdelası kesilerek hizmete açıldı.
Kayaaltı Köyülüleri de açılan kütüphaneden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber