DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN ANNEYE MÜEBBET İSTEMİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.12.2014 18:52

Anasayfa > Burdur, Güncel, İlçeler > DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN ANNEYE MÜEBBET İSTEMİ

18.12.2014 Per, 18:52

DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN ANNEYE MÜEBBET İSTEMİ

GAYRİMEŞRU BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN ANNEYE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİLDİ

Burdur’un Gölhisar İlçesi’nde Temmuz ayında aşırı kanama nedeniyle müracaat ettiği Gölhisar Devlet Hastanesi’nde doğum yaptığı anlaşılan ve evde doğum yaptıktan sonra kız bebeğini çuval içerisine koyarak ölümüne sebep olduğu iddia edilen 23 yaşındaki  F. E. için TCK’nun 82/1-d-e maddeleri uyarınca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenildi.

Gölhisar Devlet Hastanesi’ne 07 Temmuz günü giden F.E.’ye yapılan muayene sonucu hamile olabileceği söylendi. E. bunu kabul etmeyerek Ultrason muayenesini kabul etmedi hamile olmadığını söyleyerek ağrı tedavisi yaptırıp hastaneden ayrıldı.  E. 8 Temmuz sabah saatlerinde yoğun kanama nedeniyle Gölhisar Devlet Hastanesi’ne geldi. Doktorların yaptığı muayenede en az 7-8 aylık bir bebeğin dünyaya geldiğinin anlaşıldığı ve F.E.’nin  bu çocuğu kendisinin doğurarak başka bir yere attığı ihtimali üzerine Emniyet Kuvvetlerine bilgi verildi.

Emniyet ekiplerinin sorgusunda .EE. çocuğu evinde doğurduğunu ve daha sonra doğururken üzerinde bulunan kıyafetlerle birlikte çocuğu kardeşine bir çuval içerisinde vererek atmasını istediğini itiraf etti.

Antalya Adli Tıp Grup başkanlığı’nda yapılan otopside “canlı olarak doğduğu tesbit edilen yeni doğan kız bebeğin ölümünün çuval içine konmakla gerçekleşebilir şekilde havasız kalma sonucu meydana geldiği” şeklinde rapor tanzim edildi.

Sorgusunun ardından tutuklanan F.E. Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. F.E. ile tutuksuz sanıklar, kardeşi 18 yaşındaki H.E. ve   annesi 40 yaşındaki S.E. hakkında Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde TCK’nın 82/1-d-e maddeleri uyarınca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber