EĞİTİM BİR SEN’DEN ANNELER GÜNÜ PROGRAMI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :11.05.2024 12:52

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > EĞİTİM BİR SEN’DEN ANNELER GÜNÜ PROGRAMI

11.05.2024 Cts, 12:52

EĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Burdur Şubesi tarafından Anneler Günü etkinliği düzenlendi.

Öğretmenevi İstasyon Şubesi’ndeki etkinliğe Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Bulut, Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çelikel Sevinç ile sendika üyesi öğretmenler katıldı.

Programda konuşan Ayşe Çelikel Sevinç: ““Eğitim Bir Sen, kadının sendikacılıkta ön planda olmasını isteyen bir sendikadır. Sendikamızda kadın sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Sendikacılık sadece erkeklerin değil kadınların da önde olması gereken bir yerdir. Saflarımızı bir ve sık tutmalıyız. Bu yüzden kadınların da sesinin erkekler kadar gür çıkması gerekmektedir. Hem okulunda hem kurumunda mesai harcayıp daha sonra evine gidip orada da ayrı bir ikinci mesaisine başlayan tüm annelerimin anneler gününü kutluyorum.”  dedi.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Bulut’da: “Burdur Eğitim Bir Sen ailemizin 700’e yakın üyesi kadın üyelerimiz. Dolayısıyla Eğitim Bir Sen olarak bütün illerde olduğu gibi kadın çalışanlarımız Burdur’da da hem sayısal olarak fazla hem de örgütlü gücümüze en büyük desteği veren kitlemiz. Eğitim Bir Sen, 32 yıldır mücadelesini sürdüren güçlü bir kuruluş. Kadın Kollarımızla birlikte Genel Merkezimize Burdur’dan destek veren güçlü bir teşkilatız. Başta Filistin’deki annelerimiz, bütün mazlum, mağdur coğrafyadaki annelerimiz, şehit annelerimiz, Diyarbakır anneleri olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutluyorum. Annelerimiz bizim için varlık vesilemiz, en kıymetli hazinemiz. Biz bugünün bir gün olmasını asla kabul etmedik, çünkü; annelerimizin her günü olsa yeridir. Onların bizim üzerimizde emeği var.” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber