EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :13.02.2020 13:17

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

13.02.2020 Per, 13:17

BURDUR’da Sivil Toplum kuruluşları ve iş insanları tarafından kentteki çeşitli okullara yaptırılacak Yenilikçi sınıf ve Tasarım Beceri Atölyeleri için protokol imza töreni düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen protokol imza törenine Vali Hasan Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile STK Başkan ve temsilcileri ile iş insanları katıldı.
Törende konuşan Vali Hasan Şıldak “ilimizdeki okullarımızın fiziki olarak desteklenmesi, bilhassa Milli Eğitim Bakanlığımızın son dönemde çok üzerinde durduğu yenilikçi sınıf ortamlarının oluşturulması, çocukların eğitim düzeylerinin yükseltilmesi için görerek, yaparak bizzat uygulamanın içinde konuları öğrenmeleri itibariyle desteklenen yenilikçi sınıflar, atölyeler oluşturmak için biz Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak burada bulunan iş insanlarına müracaat ettik. Taleplerini rica ettik ve sağolsunlar burada bulunan bütün oda ve hayırseverlerimiz bu talebimize olumlu cevap verdi” dedi.
Burdur’un her zaman eğitimin yanında yer alan, eğitimi isteyen, eğitimle büyüyen bir şehir olduğunu aktaran Vali Şıldak “küçük sınıfların donatımlarını sağlamanın ötesinde taşıdığı değer bizim açımızdan çok büyük. Bu şekilde toplumumuza mesaj veriyoruz. Toplumumuzun asıl dinamik gücünü oluşturan reel sektörün temsilcilerinin ve iş dünyasının temsilcileri burada biz de eğitime katkı sağlıyoruz ve bu yıl yürüttüğümüz Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP)’ne destek oluyoruz mesajı veriyorlar. Bu itibarla bu projenin içinde bulunan okul idarelerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz hayırseverlerimizin bu desteği ile daha güçlenmiş oluyorlar ve moral buluyorlar” diye konuştu.
Vali Şıldak şunları söyledi; “bu itibarla topluma da dayanışma, birlik içinde hareket etme ve özellikle eğitim konusunda en güzel örnekleri sunma adına gerçekleştirilen bu yardım faaliyetine ve üstlenilen bu sorumluluğa ben büyük bir takdirle ve teşekkürle cevap vermek istiyorum. Bu hayırseverlikleri ve eğitime destekleri nedeniyle yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kentteki 15 ilk ve orta dereceli okulda yapılacak sınıf ve atölyelerin protokolleri Vali Şıldak, Milli Eğitim Müdürü Çay ile STK temsilcileri ve iş insanları tarafından imzalandı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber