EMRE DAYIOĞLU İLK KLİBİNİ DÜĞÜNDE ÇEKTİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :03.09.2021 12:33

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > EMRE DAYIOĞLU İLK KLİBİNİ DÜĞÜNDE ÇEKTİ

03.09.2021 Cum, 12:33

MÜZİK Öğretmeni Emre Dayıoğlu yakında piyasaya çıkacak Heybemdeki Türküler isimli albümünde yer alan ‘Oğlanın elinde gama parlıyor’ ve ‘Ala ala danalar’isimli türkülere klip çekti.
Yaptığı derlemelerle tanınan Müzik Öğretmeni Emre Dayıoğlu önümüzdeki günlerde türküseverlerle buluşacak olan ‘Heybemdeki Türküler’ isimli albümünde yer alacak olan Burdur Dirmil Yöresine ait ‘Oğlanın elinde gama parlıyor’ ve ‘ala ala danalar’ isimli türküsüne klip çekti. Dayıoğlu, klibini sahne aldığı, yerel sanatçı Yasin Akkaya’nın Dirmil İlçesi’nde yapılan düğününde çekti. Klipte Damat Yasin Akkaya’da Dayıoğlu’na sipsi ile eşlik etti.
Dayıoğlu “Heybemdeki Türküler isimli albümümde yer alan dirmilli Goca ustalardan öğrendiğim ‘Oğlanın elinde gama parlıyor’ ve ‘Ala ala danalar’ isimli Dirmil Türkülerini Kaval, Kabak Kemane, Cura, Sipsi gibi halk çalgıları ve yaylı çalgılarla düzenleyip albüme koyduk. Yasin Akkaya kardeşimin düğününde bunun klibini çekmeyi çok istiyordum. Sağolsun Yasin Akkaya’da bu olanağı bana sağladı. Dirmilli ustalardan öğrendiğim bu türkülere klibi Dirmil’de çektiğim için çok mutluyum” diye konuştu.
Albüm hazırlıklarının yaklaşık 3 yıldır sürdüğünü ve dokuz eser yer alacağını kaydeden Dayıoğlu “Burdur, Antalya, Muğla, Isparta, Uşaktan yedi türkü. İki tanede kendi bestem var. Toplam 9 eser yer alacak” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber