ERMAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.12.2014 12:45

Anasayfa > Burdur, Güncel, Siyaset > ERMAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

18.12.2014 Per, 12:45

ERMAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Burdur İl Başkanı Süleyman Erman İstasyon Parkta yaptığı kahvaltılı basın toplantısı ile 25 Aralık’ta istifa ederek 2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte açıklama yapan Erman İstasyon Çay Bahçesinde basın mensupları ile bir araya gelerek 4 buçuk yıl görev yaptığı CHP İl Başkanlığı dönemini  değerlendirdi. Erman, “13 Mart 2010 tarihinde başlayan CHP İl Başkanlığımızın 4 buçuk yıllık süresi sonunda Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulunun almış olduğu karar gereği 25 Aralıkta Milletvekili Aday Adayı olmak üzere ayrılıyorum” dedi.

Görev yaptığı 4 buçuk yıllık süre içinde tüm basın mensupları ile iyi bir ilişki yürüten İl Başkanı olduğuna inandığını ifade eden Erman, “il başkanı olmadan önce Merkez İlçe başkanı olarak ta görev yaptım. Yaklaşık 20 yıldır örgütte görev yaptım. Bu 20 yıldır görev yapmanın verdiği tecrübe ile 2010 yılından bu güne kadarda il başkanlığı görevini sürdürerek partimi temsil ettim. İl başkanlığı görevi süresinde genel başkanımız değişti, 2010 yılında referandum süreci yaşadık. Bu referandum süreci genel seçim havasında çok iddialı bir şekilde geçti. 2011 yıllında genel seçim yaşadık. 2014 yılında Yerel Seçim yaşadık. Onun akabinde ise son olarak Cumhurbaşkanlığı Seçimi yaşadık. 4 yılda 4 seçim yaşadık. Baktığınız zaman  4 buçuk yıl içerisinde 4 vali, İktidar Partisinin 3 İl Başkanı, 3 Merkez İlçe Başkanı, 3 Emniyet Müdürü, 2 Rektör ile görev yaptım. 4 buçuk yıllık sürece baktığımız zaman herkes değişmiş ama biz yerimizde kalmışız.  Yerel Seçim süreci yaşadık. Muhalefet partisi il başkanı olarak iyi bir muhalefet yaptığımızı, Belediye çalışmalarını yakinen takip ettiğimizi ve seçim sürecinde CHP olarak önemli açıklamalarımızla, hem Burdur Belediyesine yol gösterdiğimizi, hem de halkımızı bu konuda iyi bir şekilde aydınlattığımızı düşünüyorum. Yine 30 Mart’ta 81 İl içinde Ak Parti’nin elinden Belediye alan tek il olan Burdur’un İl Başkanı olmanın gururunu yaşıyorum. Yine bu 4 buçuk yıllık sürece baktığımızda Burdur’un tüm ilçelerinde tüm köylerinde, tüm beldelerinde yoğun bir çalışma süreci gerçekleştirdik. Parti aracımızla  150 bin km yol yapmışız Burdur İlçe ve Köylerinde. Sosyal paylaşım sitelerinde 5 bin farklı tweet atmışız. Sosyal paylaşım sitelerini de en iyi şekilde kullandığımızı düşünüyorum. CHP üyelerinin ve delegelerinin bizlere iki dönemdir bizlere vermiş olduğu yetkiyi 25 Aralık 2014 de CHP Genel Başkanına teslim ederek, bundan sonraki süreçte Milletvekilliği aday adaylığımı açıklayarak partime hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Erman kendisine çok hırslı ve sert politikacı olduğunun söylendiğini belirterek “Doğrudur, hırslıyım, mücadeleyi severim. Düşüncelerimi ifade ederken sertleştiğim olmuştur. Ama yapımda kin gütmek yoktur. Zaman zaman en çok karşı karşıya geldiğim AKP Milletvekili Bayram Bey’e bile küsmedim. Ben bu süreçte görev yaptığım rol üstlenen tüm siyasi arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Partim ve halkım lâyık görürse Burdur için kavga vermek istiyorum. Kendime çok güveniyorum. İnşallah CHP Burdur Milletvekili olarak Ankara’da Burdurun hakkının nasıl savunulduğunu, Burdur için nasıl mücadele edildiğini bütün Burdur görecektir.” İfadelerini kullandı.

IMG_0164

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber