EŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN NURCAN’IN AİLESİNDEN TEHDİT İDDİASI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :29.11.2022 11:37

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > EŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN NURCAN’IN AİLESİNDEN TEHDİT İDDİASI

29.11.2022 Sal, 11:37

BURDUR’da 8 nisan’da birlikte işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i (35) av tüfeği ile öldüren tutuklu sanık Serhan Seçer’in yargılanmasına devam edildi. Mahkemede öldürülen Nurcan’ın ailesi sanığın kendilerini tehdit ettiğini iddia etti.

Olay, 8 Nisan 2022 günü saat 21.00 sıralarında Atatürk Caddesi’nde Seçer çiftinin birlikte işlettiği restoranda meydana geldı. Serhan Seçer, olay günü elinde av tüfeğiyle yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı eşiyle birlikte işlettiği restorana gitti. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Seçer, işyerinin kapısında eşi Nurcan Seçer’e av tüfeğiyle ateş etti. Yüzüne isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Nurcan Seçer, kanlar içinde yere yığılırken, olay yerinden kaçan Serhan Seçer, bu kez yaklaşık 300 metre mesafede, Gazi Caddesi’nde kayınbiraderi Ömer K.’a ait iş yerine gitti. Kayınbiraderine ateş etmek isteyen Serhan Seçer’in tüfeği tutukluk yaptı. Aynı caddede işletmesi bulunan babası Şeref Seçer, oğlunu görünce müdahale ederek tüfeği elinden aldı. Çağırılan ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Nurcan Seçer, doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Kaçan Serhan Seçer ise bir süre sonra polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Soruşturma sonucunda Serhan Seçer hakkında, ‘eşe karşı kasten öldürme ve kayınpederi ile kayınbiraderini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya öldürülen Nurcan Seçer’in ailesi, iki tarafın avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.
Mahkemede, öldürülen Nurcan Şeçer’in kardeşi Ömer K. “sanığın yıllardır kardeşime çektirdiklerinden dolayı en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
Baba Mustafa K’da “hala tehdit alıyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye ifade verdi.
Mahkeme heyeti dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi ve Adli Tıptan beklenen raporun gelmemesi nedeniyle duruşmayı 7 Şubat 2023 tarihine erteledi.
Mahkeme çıkışında açıklama yapan Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Kesici, “beklenen raporlar var. Bu raporların sonuçlanmasını bekliyoruz. Raporlar geldikten sonra bir karar verilecek. Öncelikle şunu söyleyeyim Türk Ceza Kanunu’nda eşini öldüren bir kişnin alacağı ceza kanunda en ağır ceza olarak öngörülen Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıdır. Biz de sanığın suçunu kabul ettiği ve tüm delillerin aleyhinde olduğunu gözeterek en ağır cezayı alması için çabalıyoruz ve Türk adalet teşkilatının en ağır cezayı sanığa vereceğinden kesinlikle eminiz. Şunu da belirtmek isteriz sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle tehdit ettiği yönüdne duyumlar aldık. Böyle bir kişinin halen daha bir cinayet işledikten sonra öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle tehdit ettiği düşünülürse bu kişinin serbest bırakılması, ceza almaması ya da cezasında herhangi bir indirim yapılması kesinlikle vicdanları sızlatır. Yerinde bir karar olmaz. Biz de en ağır cezayı alacağını düşünüyoruz. Aile olumsuz etkileniyor bu durumdan. Zor bir durum kendileri için. Hiç kimse böyle bir şey yaşamak istemez. Umarım bundan sonra kadın cinayetleri devam etmez.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber