FETÖ SORUŞTURMASINDA 8 MAKÜ PERSONELİ TUTUKLANDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :04.08.2016 8:07

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > FETÖ SORUŞTURMASINDA 8 MAKÜ PERSONELİ TUTUKLANDI

04.08.2016 Per, 8:07

Burdur’da, Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kademik ve idari personeli 10 kişiden 8’i tutuklandı.

Yürütülen soruşturma doğrultusunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 10 şüpheli, savcılıktaki sorguları tamamlanarak mahkemeye gönderildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrtim Üyesi Doç. Dr. Yüksel Köksal ve Doç. Dr. Kadir Şeker, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Değerliyurt ve Yard. Doç. Dr. Arif Keçeli, Satın Alma Şefi Yalçın Akköprü, Bucak Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Hamdi Aktürk, Veteriner Fakültesinde görevli memur Ahmet Dağ ve Yusuf Baran tutuklandı.

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Bayram Türkel ve Gölhisar Meslek Yüksekokulunda görevli Okutman Rıdvan Çitil ise adli kontrol şartıyla salıverildi.
Haklarınta tutuklama kararı verilen zanlılar Burdur Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından Burdur E Etipi Kapalı Cezaevine gönderildiler.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ’ye aidiyeti olduğu düşünülen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim görevlileri ve çalışanlarıyla ilgili olarak 16 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, bu kişilerden 15’i gözaltına alınmış, birinin yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Gözaltındaki 15 şüpheliden 5’i adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, 10’u ise adliyeye sevk edilmişti.

 

 

IMG_5511 IMG_5513 IMG_5514-002

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber