GÖKHAN TOMBAK CİNAYETİ DAVASINA DEVAM EDİLDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :04.06.2024 14:21

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > GÖKHAN TOMBAK CİNAYETİ DAVASINA DEVAM EDİLDİ

04.06.2024 Sal, 14:21

BURDUR’un Bucak ilçesinde Gökhan Tombak’ın öldürülmesiyle ilgili davaya devam edildi.
Burdur’un Bucak ilçesinde Gökhan Tombak’ın (38) evinin önünde ölü bulunmasıyla ilgili haklarında ‘tasarlayarak öldürme’, ‘tasarlayarak öldürmeye yardım etme’ ve ‘tasarlayarak öldürmeye azmettirme’ suçlarından ömür boyu hapis istemiyle dava açılan
6 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. Davanın beşinci duruşmasında mahkeme heyetiı, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 8 Ekim tarihine erteledi.
Bucak ilçesine bağlı Karaaliler köyünde Gökhan Tombak, 1 Aralık 2022’de evinin önünde av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Olayla ilgili tutuksuz 6 sanığın yargılandığı davaya Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davanın beşinci duruşmasına tutuksuz sanıklar ile ölen Gökhan Tombak’ın eşi, anne ve babası, kardeşi ve taraf avukatları katıldı.
Gökhan Tombak’ın babası Kemal Tombak : sanıklar hakkında yeterli delil var. Tutuksuz yargılanmalarını kabul etmiyorum” dedi.
Kardeşi Gürel Tombak ise mahkeme heyetine baskı olduğunu söyleyince mahkeme başkanı Musa Talih: Bu konuda içiniz rahat olsun. Mahkeme heyeti objektif, bağımsIz ve tarafsızdır” dedi.
Taraf avukatlarının olayla ilgİli yeni tanıkların dinlenmesi ve Müge Anlı’nın programında çekilip yayınlanmayan görüntülerin de istenilmesi talebi Mahkeme heyeti tarafından kabul edilerek duruşma 8 Ekim tarihine ertelendi.
Gökhan Tombak’ın eşi Asuman Tombak adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, “bütün belgeler, deliller varken halen tutuklama yok. Adalet yok. Ölenin hiç bir hakkı yok. Kalanın çocukları var ama ölenin yok” dedi.
Gökhan Tombak’ın ağabeyi Gürel Tombak’ta, “adalete güveniyoruz ama mahkeme heyetine de baskı var. Sanığın birisinin çok yakın akrabası vekil. Müge Anlı programına çıktık orada bile baskı uyguladılar. Bazı röportajlar konuşmalar vardı. onları yayınlatmadılar. Bir dahaki mahkemede baskının nasıl olduğunu kimin nasıl baskı yaptığını tek tek izah edeceğim. Siyasi baskı var.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber