HER ŞEY MAZİDE SAKLI SERGİSİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.12.2014 14:37

Anasayfa > Burdur, Güncel > HER ŞEY MAZİDE SAKLI SERGİSİ

17.12.2014 Çar, 14:37

CUMHURİYET İLKOKULUNDA HER ŞEY MAZİDE SAKLI SERGİSİ

Burdur Cumhuriyet İlkokulu’nda ‘Her şey mazide saklı’ isimli sergi açıldı.

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergide yıllar önce kullanılan kıyafetler, mutfak gereçleri ve yaşam malzemeleri sergileniyor.

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Hacı Ali Özdemir yaptığı konuşmada serginin anasınıfı öğrencilerinin desteği ve gayreti ile açıldığını belirtti. Özdemir “Sergimizin asıl hedefi öğrencilerimizde geçmişte yaşadığımız ve atalarımızın bize kültür mirası olarak bıraktıkları her türlü araç gereç, eşyayı göstererek kültürel farkındalık oluşturabilmek. Daha güçlü ve sağlam bir toplum olabilmemiz için geçmişle bağımızı koparmamamız gerektiği konusunu önemsiyoruz. Bu tür uygulamalar; öğrencilerimizin, halkımızın örf, adet gelenek ve göreneklerimize bağlı bilinçli birey haline gelmelerini sağlayacaktır.” Dedi. Özdemir evlerindeki malzemeleri sergilenmek üzere okula gönderen Öğrenci velilerine de teşekkür etti.

Serginin açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya Anasınıfı öğrencileri ile birlikte yaptı. Sergi öğrenci velileri ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

bur-her şey mazide saklı (1) bur-her şey mazide saklı (2) bur-her şey mazide saklı (3) bur-her şey mazide saklı (4) bur-her şey mazide saklı (5) bur-her şey mazide saklı (6) bur-her şey mazide saklı (8) bur-her şey mazide saklı (9) bur-her şey mazide saklı (10) bur-her şey mazide saklı (11)

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber