İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 103’ÜNCÜ YILI KUTLANDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :12.03.2024 13:07

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 103’ÜNCÜ YILI KUTLANDI

12.03.2024 Sal, 13:07

BURDUR’da 12 Mart İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 103’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği düzenlendi.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen programa Vali Türker Öksüz, Ak parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Garnizon Komutanı Albay Şengezer Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, Baro Başkanı Ramazan Gedik ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler Katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Burdur Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ozan Kabak ve Burdur valisi Türker Öksüz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Protokol konuşmalarının ardından şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile devam eden Program Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından düzenlenen radyo tiyatrosu ve oratoryo gösterisi ile sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber