JUDO MİLLİ TAKIMLARI BURDUR’DA KAMPTA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :06.08.2022 10:04

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > JUDO MİLLİ TAKIMLARI BURDUR’DA KAMPTA

06.08.2022 Cts, 10:04

JUDO Milli Takımları Burdur’da kamp yapıyor.

Konya’da 9-18 Ağustos Tarihleri arasına düzenlenecek 5’inci İslami Dayanışma Oyunları ve Ekvator’da düzenlenecek Dünya Gençler Judo Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takımlar kamplarını Burdur’da sürdürüyor. Sporcular turnuvalara günde çift antrenmanla hazırlanıyor.

Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz; Olimpik takımımız ve Genç Milli Takımımız Konya ve Ekvator’daki turnuvalara Burdur’da hazırlanıyorlar. Takımlarımız burada 65 kişiyle kamp yapacaklar. Güzel bir şekilde hazırlanıp ülkemize güzel madalyalar kazandıracaklarını düşünüyorum. Judo Genç Milli takımımız genç yeteneklerden oluşan iyi bir takım. Geçen yıl dünya üçüncüsü olmuştuk. Bu yıl ki hedefimiz final yapmak. Bunu yapacak yetenekte çocuklarımız var.” dedi.

İslâmi Dayanışma Oyunlarının Konya’da düzenleneceğini belirten Huysuz; “bu turnuvada da güzel neticeler alacağımızı düşünüyorum. Geçen islâm oyunlarında 12 altın madalya almıştık. Bu yıl madalya sayımızı 14’e çıkartacağız. Kadınlarımız 2017’de şampiyon olmuştu, erkek takımımız üçüncü olmuştu. Ev sahipliği yaptığımız Konyamızda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Burdur’da sporcularımızın güzel bir ortamda şampiyonalara iyi hazırlanacaklarını düşünüyorum. Güzel bir tesis var. Kamplarımızı mümkün oldukça burada yapmaya çalışıyoruz. Burası gerçekten bir sporcu için bulunmaz nimet” diye konuştu.
Erkek Judo Milli Takımı Antrenörü Sinan Sandal “Milli Takım kampımız Burdurda devam ediyor. İlk hedefimiz ev sahipliğini yapacağımız Konya’daki 5’inci İslami Dayanışma Oyunları. Bizim için önemli bir şampiyona ama bizim asıl hedefimiz olimpiyatlar. İslami Dayanışma Oyunlarının bitiminden sonra Olimpiyat puan maçlarına devam edeceğiz.” dedi.
İslami Dayanışma Oyunlarında her sıklette altın madalya beklediklerini ifade eden Sandal “birbirinden yetenekli sporcularımız var. Evsahipliğini yaptığımız turnuvada İstiklâl Marşımızı okutturacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Sandal, Ekvator’da mücadele edecek Genç Milli Takımın turnuvadan en az 4 madalya ile döneceğine inandığını belirtti.
Kadın Judo Milli Takımı Antrenörü Ercan Çakıroğlu’da ” bu yıl katılacağımız üçüncü büyük organizasyon. Önce bir Avrupa Şampiyonası’na katıldı kızlarımız. Daha sonra bir Akdeniz Oyunları şimdi de İslâmi Dayanışma Oyunlarına katılıyoruz. Kendi evimizde yapacağımız önemli bir maç. Umarım ülkemizin bayrağını başarıyla dalgalandıracağız. Herşey güzel gidiyor. Buradaki imkanlarda gayet iyi. Güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Takım olarak hazırız. Gayet iyiyiz Ekim ayındaki Dünya Şampiyonası için güzel bir prova olacak. Dünya Şampiyonasında hedefimiz hem Olimpiyat puanları elde edebilmek hem de kürsüdeki yerimizi tutabilmek. En son Olimpiyatlara 6 sporcu ile katılmıştık. Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatlarında hedefimizi bu sayının üstüne çıkabilmek” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber