KEYİK “BAYRAM ALIŞVERİŞİMİZİ YEREL ESNAFTAN YAPALIM” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :05.07.2022 23:16

Anasayfa > Burdur, Ekonomi, Genel, Güncel > KEYİK “BAYRAM ALIŞVERİŞİMİZİ YEREL ESNAFTAN YAPALIM”

05.07.2022 Sal, 23:16

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Vatandaş olarak bayramda alışverişlerimizi ilimizden ve yerel işletmelerimizden yapalım; esnafımıza daha fazla sahip çıkalım” dedi.

Sıcak paranın Burdur’a dönmesiyle ekonominin rahatlayacağına dikkat çeken Başkan Yusuf Keyik: “Yerel esnafımıza sahip çıkılması gerektiğini, alışverişlerde ve hizmet alımlarında yerel esnafı tercih etmenin tüm şehrimizde faaliyet gösteren işletmelerimiz açısından olumlu yansımalarının olacağını düşünüyoruz. Böylelikle KDV ve istihdam artacak, ilimizdeki müteşebbisler çoğalacak ve ekonomimiz bir nebze daha fazla rahatlayacaktır. Şehrimizde kullandığımız sıcak paranın da bir şekilde yine şehrimize dönmesi gerekmektedir. Birlikteliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisi de budur. Bu farkındalık ve sorumluluk anlayışıyla bir kez daha çağrıda bulunuyorum: Bayramda ve bayram tatilinde yerel esnafımızdan alışveriş yapalım, esnafımıza sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

Tüketicilerin yerel esnaf ve markaları tercih etmesinin sosyoekonomik yararlar getireceğini belirten Başkan Yusuf Keyik: “Milli ekonomisi Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) temelli olan ülkemiz ekonomisi, uluslararası ekonomideki belirsizlikler, borsa endekslerindeki dalgalanmalar, maliyet artışları, faiz artırımları ve enflasyonun yükselmesi gibi zorluklara rağmen dayandı, ayakta kaldı. İlimiz genelinde de üretim ve ihracat devam etti, kapasitemiz arttı.

Kurban Bayramıyla birlikte kentimizdeki tüketiciler yerel işletmeleri daha fazla tercih etmelidir. Bu kapsamda da yerel işletmelerimiz ve yerel markalarımız çok güçlü şirketlere karşı ayakta kalabilsinler. Vatandaş olarak bizler ilimizden ve yerel işletmelerimizden alışverişlerimizi yapmalıyız. Unutulmamalıdır ki yerelden yaptığımız her alışveriş ilimizdeki firmaların kapasitelerin büyümesini ve istihdamın artmasını devam ettirir” diye konuştu.

 “Esnafımızın kazanması ilimizin kalkınması demektir” diyen Keyik şunları söyledi; ” Gün birlik günü, gün esnafımıza daha fazla sahip çıkma günüdür. Vatandaşlarımızın ‘Üzerimde nakit para yok, sonra veririm’ diyebildiği, kimi zaman anahtarını, kimi zaman çocuğunu emanet ettiği, düğününde-cenazesinde beraber olduğu esnafına sahip çıkağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramının sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber