LİSİNİA’DA ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞU | Gündemburdur.com
Son güncellenme :29.06.2020 10:56

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > LİSİNİA’DA ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞU

29.06.2020 Pts, 10:56

BURDUR Merkez Karakent Köyü yakınında bulunan Lisinia Doğa Proje Alanı’ndaki lavanta tarlalarına yoğun ilgi.
Burdur Gölü’nün kurtarılması amacıyla başlatılan ‘Lavanta Deresi Projesi’ kapsamında Burdur Gölü kenarına dikilen lavanta çiçeklerinin mor rengi ve göl suyunun mavi rengi ortaya eşsiz bir manzara çıkardı. Pek çok ziyaretçi de göl kıyısındaki bu manzarayı görebilmek için bölgeye akın ediyor. Ziyaretçiler lavanta çiçekleri arasında hatıra fotoğrafı çektirirken, Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’ni görme fırsatı buluyor.

Lisinia Doğa Projesi Sorumlusu Öztürk Sarıca, pandemi dolayısıyla geçen yılki yoğunluk olmasa da normalleşme adımlarının atılması ile ziyaretçilerin Lisinia Proje alanına gelmeye başladığını söyledi.
Sarıca “bizimle anlaşması olan tur otobüsleri merkezimize ziyaretçileri getirmeye başladı. İnsanlar pandemi sürecinden sonra burada çok mutlu oldular. Onların gözündeki neşeyi görünce biz de çok mutlu olduk. İnsanlar hem mor rengi görerek rahatlıyorlar. Hem de göl ve lavantanın eşsiz görseli ile daha bir moral kazanıyorlar” dedi.
İnsanların susuz tarıma yönelmesi açısından Lavanta Deresi Projesi’nin iyi bir örnek olduğunu anlatan Sarıca, “Kırsal turizm anlamında da insanlarımız buralara gelmeye başladı. Hafta sonunda tur otobüsleriyle gelen misafirlerimizi ağırladık ve onlara hem proje alanımızı hem de Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’mizi gezdirdik” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber