LİSİNİA’YA ULUSLARARASI JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.05.2019 10:46

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > LİSİNİA’YA ULUSLARARASI JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

18.05.2019 Cts, 10:46

BURDUR Lisinia Doğa Projesi Tayvan’da düzenlenen ‘bahçecilik’ temalı Expo’nun Uluslararası Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
Tayvan’ın Taichung kendinde 2 Kasım 2018-24 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen ‘bahçecilik’ temalı Expo’da yer alan Lisinia bahçesine Uluslararası Jüri Özel ödülü verildi.

Ödülü kazanmaktan, Türkiye’ye getirmekten büyük gurur ve onur duyduklarını söyleyen Lisinia Doğa Proje sorumlusu Öztürk Sarıca “Sarıca şunları söyledi; “Lisinia proje pek çok organizasyona Best Practice (en iyi pratik) projeler kapsamında çağrılıyor. Biz bu proje ile ülkemizi, ülkemizin ve Burdur’un kültürü ile doğası ve turizm faaliyetlerini gittiğimiz yerlere taşımaya çalışıyoruz. Diğer taraftan ülkemizin doğası, yaban hayatı, doğal hayatını mümkün olduğunca oradaki insanlara anlatmaya çalışıyoruz. Bu bakımdan özellikle Uluslararası camia da gittiğimiz ya da şu ana kadar katıldığımız expolarda ödül alabilmek bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Şimdiye kadar ki desteklerinden dolayı Mücahit Şengül beye teşekkür ediyorum. Kamunun bize olan desteğinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.
Antalya 2016 Expo Genel Sekreter Yardımcısı ve Lisina Gönüllüsü Mücahit Şengül’de Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) Genel Sekreteri’nin kendisini arayarak Lisinia’nın Uluslararası Jüri Özel ödülünü kazandığını bildirdiğini belirtti.
Şengül “eylül ayında Türkiye’den 9 bin km uzaklıkta bir bahçe kuruldu. 6 ay açık kalan bahçe 7 Milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Bahçede, susuzluk teması, aromatik bitkilerin faydaları ile Burdur, Türkiye ve Lisinia projeleri tanıtıldı” dedi.
Uluslararası bir jüriden ödül almanın önemli olduğunu vurgulayan Şengül “Uluslararası A Kategori Expolara örnek proje olarak müracaat ediyoruz. önümüzde 2021 Katar Doha ve 2022 Hollanda Almera Expo’su ve 2024 Polonya Lodz Ekpo’su var. 2022 Hollanda Almera Expo’su bizden bilgi talep etti. Tanıtım dosyalarımızı geçen hafta gönderdik. Onun dışında B Expo’lara da doğrudan katılmak istiyoruz. 2021’de Çin Yangzhou ve 2022 de Avustralya Sidney Expo’larına müracaat ettik ve sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber