MAKÜ SPOR LİGİN SÜRPRİZ TAKIMI OLACAK | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.09.2019 9:38

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MAKÜ SPOR LİGİN SÜRPRİZ TAKIMI OLACAK

17.09.2019 Sal, 9:38

SPOR Toto Bölgesel Amatör Lig 7’inci grupta mücadele edecek olan MAKÜ Spor Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç grubun en genç ve sürpriz takımı olduklarını söyledi.
Burdur Birinci amatör Kümede 2018-2019 sezonunu hem normal sezonda hem de play offta şampiyon olarak tamamlayıp Bölgesel Amatör Lig’te mücadele etmeye hak kazandıklarını belirten Kılınç “biz felsefe ve kulüp mantığı olarak farklı bir kulübüz her şeyden önce Mehmet Akif Erosy’un, İstiklâl Şairimizin adını taşıyan bir ünviersiteyiz bu anlamda sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.
Kılınç ” uzun zaman sonra ilk kez Burdur merkezde bir takımın Bölgesel Amatör Lig de mücadele edecek olması da bize ayrı bir sorumluluk getiriyor. Bunun da bilincindeyiz, bu bilinçle sezon hazırlıklarımızı tamamladık. Belki çoğu kulüp için kapalı kutu olarak görünen, herkesin merak ettiği bir takımız. Çalışmalarımız yaklaşık bir ay önce başladı. Çocuklarımız gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Kulübümüzde oynamak adına çok fazla talep oldu fakat bizim bir prensibimiz var. Takımımızdaki oyuncularımızın aidiyetlerinin farklı olması ve kolej havasının bozulmaması adına oyuncularımızın kendi öğrencilerimiz arasından olmasını istiyoruz ve dışarıya transferi kapatttık. Bu takım 4 yıldır bir arada, dolayısıyla birbirini tanıyan, saha içerisinde birbirinin eksiklerini kapatan, neler yapabileceğini bilen bir takım. Sadece bu yıl bize dahil olan öğrencilerimizden, BAL’da oynamış futbolculardan 8 oyuncuyu kadromuza kattık” diye konuştu.
Kılınç takımlarının bütün Türkiye’deki Bölgesel Amatör Lig takımlarının en genç ve bütçesi en az takımı olduklarını belirterek “sadece Rektörlük yönetimi ve ilgili arkadaşların destekleri ile bu noktaya geldik. Dışarıda şöyle bir algı var. Üniversitenin 182 Milyon Lira bütçesi var. Bu bütçeden takıma 3-5 deniliyor. O para Üniversite’nin bütçesidir. Zaten resmi olarak böyle bir yardım da söz konusu değil. Ama biz bütün olumsuz şartlara ve hiç bir destek olmamasına rağmen biz bu ligi en iyi yerde tamamlayıp bu ligin sürpriz takımı olacağız. Bizim en büyük desteğimiz Rektörümüz, rektörlük yönetimimiz, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz. Biz yaklaşık 38 bin kişilik bir aileyiz. Bunun yanında esas büyüklüğümüz biz Burdur’un takımıyız. Bunun bu şekilde bilinmesi gerekir. Adımız MAKÜ Spor ama bu takım Burdur’un takımıdır. Bürün Burdur’u maçımız davet ediyorum. Emin olun çok güzel bir futbolla hakettiğimiz yerde ve Burdur’u en iyi şekilde temsile derek ligi tamamlayacağız. Teknik ekibimiz Dr. Sezgin Korkmaz, Dr. Haşim Akgül ve Emre Uysal hocama bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
MAKÜ Spor Spor Toto Bölgesel Amatör Ligin ilk haftasında 22 Eylül Pazar günü Burdur Gazi Atatürk Stadı’nda karşılaşacak.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber