MAKÜ’DE AMATÖR SPOR ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :05.12.2022 14:21

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MAKÜ’DE AMATÖR SPOR ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

05.12.2022 Pts, 14:21

BURDUR’da, düzenlenen çalıştayda Amatör Spor’un yol haritası belirlenecek.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Burdur Amatör Spor Çalıştayı, Mevcut Durum Tespiti ve Gelecek Stratejilerinin Belirlenmesi’ çalıştayına Vali Ali Arslantaş, Makü Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Şimşek, Belediye Başkanları, Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri, Antrenörler ve sporcular katıldı.
Çalıştayı düzenleyen Makü Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Emrah Atay “bu çalıştayımızın amacı, Burdur’un amatör spordaki gelecek stratejilerinin belirlenmesi, yol haritasının çizilmesi ve buna giden yolda neler yapılabilir bunu tüm paydaşlarımızla tartışacağız. Bunun sonucunda bir plan çıkacak, yol haritası çıkacak. Bunu biz Belediyelerimizle, Milli Eğitimle, Üniversitelerimizle, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri ile paylaşacağız ve sonuçta, amatör sporların Burdur’da gelecek 10 yıldaki stratejilerini belirlemiş olacağız” dedi.
Atay şöyle konuştu; “artık insanların eğlence anlayışları çok değişti, artık insanlar evlere kapanmaya başladı. Aktif olarak spor yapan sayısı az. Gelecek nesiller içn bu büyük bir sıkıntıdır çünkü hareketsiz yaşantı büyük sağlık sorunlarına yol açıyor. Devletlerin bu sağlık sorunlarını aşması için sağlık bütçelerini en az yüzde 10 artırması gerekiyor. Bunun yanında kendine güvenen, kurallara itaat eden çocukların, sağlıklı toplumların yetişmesi de çok zor evlerinde ekran başında. Amatör sporlar bu bakımdan büyük bir öneme sahip. Çocukları sahalara indirdiğimiz zaman spor ortamında hem sağlıklı nesiller, hem sağlıklı toplumlar yetiştireceğiz. Bu bakımdan bu çalıştay bize gelecek yıllar için de bir yol haritası çizecek.”
Vali Ali Arslantaş, Rektör Adem Korkmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ve Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Şimşek’in konuşmasından sonra çalıştay oturumlarla devam etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber