MASTER YÜZÜCÜLERİN HEDEFİ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :02.05.2024 11:11

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > MASTER YÜZÜCÜLERİN HEDEFİ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

02.05.2024 Per, 11:11

DENİZLİ’de düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı ‘herkes İçin Yüzme Projesi’ yarışmasında kendi yaş kategorilerinde birinci olan Burdur’lu master yüzücülerin hedefi Türkiye şampiyonluğu.
20-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Denizli’den düzenlenen, Türk Devletleri Teşkilatı ‘herkes İÇin .yzme’ porjesi yarışmasına Burdur’dan katılan Mehmet Ülker 29-35, Ercan Ertürk 42, Uğur Sayın 43-49 ve Hasan Korkmaz 50-59 yaş kategorilerinde birinci olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Hasan Korkmaz “geçen yıl Ekim ayında oluşturulan Masterle yüzme grubumuz Ocak ayında katıldığı ilk yarışmadan madalyayla dönmüştü. Şimdi de Denizli’de yapılan yarışmaya dört sporcuyla aktıldık. Herkes kendi yaş kategorisinde birinci olarak Konya’da 4-5 Mayıs tarihlerinde yapılacak Türkiye birinciliğine katılmaya hak kazandı. Türkiye birincisi olarak Azerbaycan’da düzenlenecek Türk Devletleri Teşkilatı yarışmalarında ülkemizi temsil etmek istiyoruz” dedi.
Haftada üç gün antrenman yaptıklarını belirten Korkmaz “antrenörümüz Zafer Sevgili ve Ahmet Tuna Evcil bize çok iyi bir antrenman programı hazırladılar. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah başarıyla döneriz. Bize desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya’ya da teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber