MESLEK LİSELİLER ÖNLÜK GİYDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :28.11.2023 10:30

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel, İlçeler > MESLEK LİSELİLER ÖNLÜK GİYDİ

28.11.2023 Sal, 10:30

BURDUR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) 9’uncu sınıf öğrencileri için iş önlüğü giyme töreni düzenlendi. Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, iş önlüğü giyme töreninin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini ve geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.
Atölyede düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Şube Müdürü Selahaddin Kırdar, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Bulut, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci; “hayırlı uğurlu olsun. Mesleğe ilk adımı atıyorsunuz. İnşallah devamı gelir. Mesleğinizi en iyi şekilde, ahilik kültürünü de baz alarak en dürüst, en güzel şekilde yapın. Çırak, kalfa ve usta şeklinde mezun olacaksınız ve Burdur’a hizmet edeceksiniz. Ama işinizi yaparken doğruluktan, dürüstlükten ve adaletten asla vazgeçmeyin. Yaptığımız işin hakkını alacağız, fazlasını istemeyeceğiz. Kanaatkar olacağız. Öyle olursak yaptığımız iş hem kazançlı hem bereketli olur hem de mutlu olursunuz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Bu yıl önlük giyme töreninin üçüncüsünü düzenlediklerini belirten Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya’da; “amacımız burada memleket için, millet için, teknik donanımlı insanları üretime kazandırmak. Üretimde yer almalarını sağlamak. Ülkemizde sanayi ve teknoloji hızla gelişiyor, farklı alanlarda üretimler artıyor. Bununda temelini oluşturacak bu öğrencilerimizi sanayinin istediği nitelikte yetiştirmek için çaba sarfediyoruz” diye konuştu.
Okulda eğitim gören 8 alandaki 140 9’uncu sınıf öğrencisine önlükleri İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Bulut ile öğretmenler tarafından giydirilmesinin ardından dua edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber