MİNİKLER YÜZMEYİ MAKÜ’DE ÖĞRENİYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :04.08.2016 17:06

Anasayfa > Burdur, Güncel, Spor > MİNİKLER YÜZMEYİ MAKÜ’DE ÖĞRENİYOR

04.08.2016 Per, 17:06

Burdur’lu Minikler yüzmeyi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Kompleksi içerisindeki kapalı yüzme havuzunda öğreniyor.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin İstiklâl Yerleşkesinde bulunan Spor Kompleksi içerisinde yer alan 5 kulvarlı 680 bin metreküp kapasiteli Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda 06-14 yaş grubunda 150 öğrenci 4 eğitmen ve 2 cankurtaran eşliğinde yüzme öğreniyor.
MAKÜ Spor Kompleksi Müdürü Öğretim Görevlisi Ahmet Ali Karaca yüzme havuzu hakkında bilgiler verdi. Karaca; “Haziran ayında açmış olduğumuz yüzme kurslarımız 06-14 yaş grubu 150 çocuğumuza yüzme kursu veriyoruz. Bu yüzme kursunun çok faydası var. Havuza giren çocuklarımızın iskelet ve kas sistemine olumlu yönde etkisi var. Yüzmenin zihinsel olarak da faydası var. Aynı zamanda vücut koordinasyonunu da sağlıyor. Şu an 150 çocuk, 70 yetişkin kursiyerimize hizmet veriyoruz. 4 yüzme antrenörümüz ve 2 cankurtaranımızla hizmet veriyoruz” diye konuştu.
MAKÜ Merkez yüzme antrenörü Bahar Ünal ise; “Burada yüzme eğitimi verdiğimiz 06-14 yaş arasındaki çocuklarımıza yüzme kursu kapsamında sitil çalışmalarımız var. Yüzmeye sıfırdan başlayan çocuklarımıza her grupta ayrı ayrı çalışmalar yaptırıyoruz. Bunun dışında yetişkin gruplarımız var. Yetişkin grubumuz farklı saatlerde eğitim alıyor” dedi.
Ünal, MAKÜ ile Özel Ümit Çalışkan Rehabilitasyon Merkezi’nin imzaladığı protokol gereği özel çocuklara da fizik tedavi amaçlı hizmet verildiğini belirtti.
Yüzme kursuna katılan Zeynep Mine Türk ve Rukiye Nur Ongun ise yüzme kurslarının eğlenceli bir şekilde geçtiğini, 3-4 gün de yüzmeyi öğrendiklerini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber