NESİBE KÜRKLÜ ELDE TÜRK İŞLEMELERİ KURSU’NDA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.12.2014 15:20

Anasayfa > Burdur, Güncel > NESİBE KÜRKLÜ ELDE TÜRK İŞLEMELERİ KURSU’NDA

17.12.2014 Çar, 15:20

Vali Hasan Kürklü’nün eşi Nesibe Kürklü, Bilim ve Sanat Merkezi’nde devam eden tel kırma kursunu ziyaret etti.

Kardeşçe Burdur Kadın El Emeği Eğitim ve Dayanışma Derneği’nin uyguladığı Tel Kırma Kursunda Nesibe hanıma, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca’nın eşi Özgül Koca ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in eşi Hülya Ercengiz eşlik etti.

Bilim ve Sanat Merkezi’nde hanımların tel kırma tekniğiyle yaptığı el işlerine büyük ilgi gösteren Nesibe Kürklü, El Sanatları Öğretmeni Yasemin Güçkıran’dan tel kırma tekniğini öğrendi. Nesibe Kürklü, hayranlıkla incelediği el işlemelerine ilişkin yaptığı açıklamada ” Kardeşce Derneği’nin bünyesindeki tel kırma kursunu ziyarete geldim. Tel kırmanın tekniğini daha önce izlemiştim, birkaç motiflerini görmüştüm ama ilk defa beni bu kadar çok etkiledi. Arkadaşları gerçekten yürekten kutluyorum.” dedi.

Türk İşlemeleri ve Türk El Sanatları’na uygun tel kırma ve tel sarma işlemini gösteren El Sanatları Öğretmeni Yasemin Güçkuran basın mensuplarına kurs hakkında bilgi aktardı. El Sanatları Öğretmeni Yasemin Güçkıran, Tel Kırma Kursu’nun hafta içi 5 gün Bilim Sanat Merkezi’nde, sabah 9:00’dan 16:00’ya kadar sürdüğünü belirterek, ” Sürekli olarak devam eden kursiyer sayımız şu anda 40. Salı, Perşembe gurubum ve Pazartesi, Çarşamba, Cuma gurubum farklı ama, her gün aynı konularda faaliyet gösteriyoruz.” dedi. Kardeşce Burdur Kadın El Emeği Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülcan Elduran da  10 yıldır faaliyet gösteren derneklerinin her yıl biraz daha genişleyerek çalışmalarının devam ettiğini belirtip, “Burslu okuttuğumuz çocuklarımızın yanında, kendi hanımlarımızı da evden çıkarmak adına ve üretken hale getirmek için Halk Eğitim ile yaptığımız protokoller dahilinde her yıl kurs açarız. Bu tel kırma Kursunu ve keçe çalışmasını da 3 yıldır devam ettiriyoruz. Daha önce 3 boyutlu kağıt rölyef kurslarına katıldık. Kendimizi ve ilimizi Emitt Fuarı’nda ve Ankara Tanıtım Günleri’nde tanıttık. Şimdi de gelir sağlama ve güzel zaman geçirmeleri için devam ediyoruz.” dedi.

bur-valinin eşi el eserleri kursunda (1) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (2) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (3) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (4) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (5) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (6) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (7) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (8) bur-valinin eşi el eserleri kursunda (9)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber