ÖMER FARUK GÜNDÜZALP’İN 18 MART MESAJI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.03.2023 9:36

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ÖMER FARUK GÜNDÜZALP’İN 18 MART MESAJI

17.03.2023 Cum, 9:36

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıldönümü dolasıyla mesaj yayınladı.
Borsa Başkanı Gündüzalp, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Aziz milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümündeyiz. Çanakkale Zaferi, tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir. Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmamalıyız. Her anında, her satırında insanlık onurunun yer aldığı bu destan, tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en
 onurlu zaferidir. Bu zafer milletimizin bağımsızlığa olan inancını arttırarak, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.
Vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Aziz şehitlerimizin, imkânsızı başaran Seyit Ali onbaşıların sayesinde bizler, bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. Bu sebepledir ki, tarihte eşine az rastlanır  bir kahramanlıkla canlarını feda eden Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin 108.yıl dönümünü yürekten
kutluyor, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz şehitlerimizi ve kahraman  gazilerimizi  hürmet ve rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber