ÖZÇELİK “11 BİN DEKAR ARAZİ SUYA KAVUŞACAK” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.09.2016 9:32

Anasayfa > Burdur, Ekonomi, Güncel > ÖZÇELİK “11 BİN DEKAR ARAZİ SUYA KAVUŞACAK”

24.09.2016 Cts, 9:32

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Merkeze bağlı Güneyyayla köyünde ve Yeşilova ilçesinde DSİ tarafından yapılan yatırımları inceledi.

Milletvekili Özçelik’e DSİ 18. Bölge Müdürü Adem Coşkun, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Baysal ve Nadir Abay, Burdur Şube Müdürü Cem Çoban, Proje İnşaat Müdürü Halil Akar, Ak Parti Yeşilova ilçe Başkanı Ahmet Deniz ve İl Genel Meclis Üyesi Ali Selek eşlik etti.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Özçelik, “Burdur Merkeze bağlı Güneyyayla köyünde su sıkıntısını gidermek için sondaj yeri çalışmasını yerinde incelemelerde bulunduk. Köy Muhtarımız Veysel Solak ve köylülerle birlikte sondaj vurulacak yerin tespitinde DSİ Bölge Müdürümüz ve Müdür yardımcılarımız ile mühendisler görüşlerini bildirerek çalışma yapılacağını belirttiler.” Dedi.

Milletvekili Özçelik daha sonra Yeşilova ilçesinde yakından takip ettiği Salda Göleti ve Güney Göleti’nde incelemelerde bulundu.
Özçelik “4750 dekar sulama alanına sahip Burdur Yeşilova Salda Göleti ve Sulaması İnşaatı işinde sıyırma kazıları hızla devam ediyor. Güney Göleti’nde gövde dolgu çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Temelden yüksekliği 48 metre olan gölet inşaatı tamamlandığında 6 bin 220 dekar mümbit tarım arazisi suya kavuşacak. Su depolama hacmi 1 milyon 191 bin 16 metreküp olan gölet inşaatı kapsamında 37 kilometrelik boru hattı döşenecek.” Dedi.
Burdur Tarım’da marka olacak diyen Milletvekili Özçelik şunları söyledi;” Yapılan bu yatırımlarla sulanabilir arazilerimiz hızla artmakta ve ilimiz Tarım’da Marka Kent olma yolunda hızla ilerlemekte. İlimize yapılacak olan yatırımlarda büyük destek veren Fahri Hemşehrimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, DSİ Genel Müdürümüz Murat Acu’ya, yapılan her projeyi bizzat yakından takip eden DSİ Bölge Müdürümüz Adem Coşkun ve ekibine hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim. Yapılan yatırımlar İlimize ve Yeşilova’mıza hayırlı olsun.”

göl7

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber