RAHMİ DÜZGÜN ” HATIRALARLA YAŞIYORUM” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :26.09.2022 21:37

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > RAHMİ DÜZGÜN ” HATIRALARLA YAŞIYORUM”

26.09.2022 Pts, 21:37

GÖNEN Köy Enstitüsü Mezunu Emekli Öğretmen Rahmi Düzgün (93) hatıralarla yaşadığını söyledi.
1948 yılında Gönen Köy Enstitüsündem mezun olan ve Burdur’un çeşitli yerlerinde öğretmenlik yapan Rahmi Düzgün 1976 yılında emekli oldu. Bir kaç yıl önce eşi vefat eden 3 çocuk 6 torun sahibi Rahmi Düzgün “1948 yılında mezun olup Burdur’n Kemer İlçesi Yakalar Köyü’nde öğetmen olarak göreve başladım. Burada bir yıl görev yaptım. Daha sonra Kemer İlçesi Elmacık Köyü’nde ve Burdur merkez Hüsnü Bayer İlkokulunda görev yaptım. Son olarak Sakarya İlkokulu’da görevli iken 28 yıl 2 ay görev yaptıktan sonra 1976 yılında emekli oldum.” dedi.

Öğrencilerinin kendisini ziyaret ettiğini ve eski günleri andıklarını belirten Gündüz; “iki üç yıl önce eski öğrencilerim anlaşmışlar, Belediye İstasyon Parkta toplanmışlar benide çağırdılar orada eski günleri andık. Hatıralarla yaşıyorum” diye konuştu.
Yazar Fakir Baykurt ve Eski Burdur Senatörü Ekrem Kabay’la sınıf arkadaşı olduğunu söyleyen Gündüz; “Fakir Baykurtla altlı üstlü aynı tahta karyolada yattık. Yılanların Öcü, Kaplumbağalar, Amerikan Sargısı, birçok kitap yazdı Fakir Baykurt. Ekrem Kabay’da senatör oldu” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber