REKTÖR KORKMAZ ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.08.2019 11:43

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > REKTÖR KORKMAZ ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI

19.08.2019 Pts, 11:43

BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversite kaydını yaptırmak için kente gelen öğrencileri otogarda karşılayıp, birlikte kahvaltı yaptı. Korkmaz İzmir’den gelen Yaren Fidan isimli bir öğrencinin Veteriner Fakültesine kaydını da kendisi gerçekleştirdi.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Rektör Danışmanı, Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Kılınç, üniversiteye kayıt yaptırmak üzere Burdur’a gelen öğrencileri sabah 06.30’da Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde karşıladı. Rektör Korkmaz, otogarda bir süre sohbet ettiği öğrenciler ile aileleri ile birlikte otobüsle üniversite yerleşkesine gitti, otobüsle yerleşkeyi tanıtan Korkmazdaha sonra kitap-kahve kafede öğrenciler ve velileri ile birlikte kahvaltı yaptı.

Beş yıldır öğrencileri otogarda karşıladıklarını ve Burdur’un öğrenci dostu bir şehir olduğunu belirten Rektör Korkmaz, “toplamda yaklaşık 35 bin öğrencimiz var. Benim hatırladığım öğrencilere yönelik bir adli vak’a yok. Burdur bir huzur şehri. Öğrencimiz Burdur’dan memnun ve mutlu olacak. Bizim üniversite olarak öğrencilerimizin mesleki gelişimi ve kariyerine katkı veren bir anlayışımız var” dedi.
Korkmaz “yeni kayıt yapan öğrencilerimize üniversitemizin kariyer merkezi bir süre sonra ulaşacak ve o’nun mesleki kariyerini sadece mezun olduğu bir diploma değil bugünden ne yapması gerektiği konusunda bire bir, tek tek öğrencilerimize bir kariyer hedefi koyacağız. Dört yıl sonra nereye gelmesi gerektiği, bunun için hangi vasıflara sahip olması gerektiği konusunda kendisi bilgilendirilecek ve programa katılmak isterse gönüllü, istekli bir programa katılacak. Yani akademik eğitimin yanında bir de kariyer programına dahil olacak. Bu sanırım Türkiye’de tek program. İki ya da dört yıl içerisinde elde etmiş olduğu birikimlerini belgeleri ile koyacak ki, mezun olduğunda çok daha kısa sürede iş bulmaları için özel bir program. Öğrencilerimizin Bir de kariyer diploması olmuş olacak. Genç ve dinamik bir akademik kadromuz var. Yaklaşık bin akademik personelimiz var. Çok güçlü bir üniversiteye geldiniz. Hoşgeldiniz” dedi.

MAKÜ’nün bu sene yerleştirmelerde başarılı dönem geçirdiğini de kaydeden Korkmaz, “Üniversitemiz hemen hemen her yıl gelişme trendini artırıyor. Yaklaşık 7 binin üzerinde yerleştirme var. Ek yerleştirmelerle bu sayının çok daha fazla olacağını düşünüyoruz. İl genelinde 35 bin öğrenciye ulaştık” diye konuştu.

Ankara’dan oğlunun kaydı için Burdur’a gelen Yurdagül Ata isimli öğrenci velisi ise”daha önce araştırdık. Makü hakkında çok iyi şeyler duyduk. Bu şekilde karşılanmaktan da çok memnun olduk” dedi.
Rektör Korkmaz’ın kaydını yaptığı Yaren Korkmaz isimli Veteriner Fakültesi öğrencisi de “çok mutluyum. Zaten veterinerlik hayalimdi. Başarılı olacağımız inanıyorum. Böyle karşılanmayı beklemiyordum. Bizimle çok ilgilendiler. Çok teşekkür ederim. Kaydımı da Rektör hocam yaptı. Kendimi değerli hissettim” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber