REKTÖR KORKMAZ YENİ ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.08.2017 12:53

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > REKTÖR KORKMAZ YENİ ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI

17.08.2017 Per, 12:53

MEHMET Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz Üniversiteye kayıt olmak için gelen öğrencileri ve ailelerini otogarda karşıladı.
Rektör Korkmaz, Danışmanı Yrd. Doç.Dr. Mustafa Kılınç’la birlikte Sabah 06.00’da Burdur Otogarına gelerek LYS sınavında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni tercih eden ve kayıt için kente gelen öğrencileri otogarda karşıladı. Korkmaz oluşturulan standda öğrenciler ve ailelerine çay ikram etti.
Ülkenin dört bir yanından kayıt için öğrencilern Burdur’a geldiklerini belirten Korkmaz “ilk defa bir yere gitmenin tedirginliğini üniversite yıllarımda bende yaşadım. Biz Ünviersite olarak 3 yıldır burada en azından öğrencilerimizi karşılayarak uyum sağlamalarına yardımcı olmak bakımından sembolik bir şeyde olsa önemli olduğunu düşünüyoruz. Üniversitenin öğrencisiyle bütünleşmesi, öğrenciye ve eğitime bakışını ortaya koymak bakımından önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin kuruluşunu tamamlamak olan bir üniviersite olduğunu kaydeden Korkmaz ” Üniversitemiz, çağdaşları arasında en hızlı büyüyen ve kampüs üniversitesi olma noktasına gelen bir üniversite. Öğrencisine odaklanmış, şehirle bütünleşmiş bir üniversite” diye konuştu.
Öğrenci Velileri de Rektör Korkmaz’a gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Öğrenciler daha sonra kayıt işlemleri için Üniversiteye ait araçlarla kampüse götürüldü.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber