SANIK İLK İFADESİNİ REDDETMİŞTİ, EŞİ DE REDDETTİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :12.06.2024 15:04

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SANIK İLK İFADESİNİ REDDETMİŞTİ, EŞİ DE REDDETTİ

12.06.2024 Çar, 15:04

BURDUR’da, Bayram Sertcan’ı (76) bıçaklayarak öldürüp, eşi Zehra Sertcan’ı (67) ağır yaralayan Ayhan Ulu (42)’nun yargılanmasına devam edildi. Sanığın Segbis ile tanık olarak ifade veren eşi de polis merkezindeki ifadeleri panik halinde verdiğini ve kabul etmediğini söyledi.
Geçen yıl 30 Ekim’de Menderes Mahallesi Kemal Solmaz Caddesi’ndeki 2 katlı müstakil eve giderek, Bayram Sertcan’ı bıçakla öldürüp, eşi Zehra Sertcan’ı yaralayan Ayhan Ulu hakkında ‘Kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, ‘Yağma’dan 15 yıla, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ikinci duruşmasında tutuklu sanık Ayhan Ulu, Zehra-Bayram Sertcan çiftinin çocukları Arzu Özçoban ile taraf avukatları hazır bulundu. Sertcan çiftinin yurt dışında yaşadığı için ilk duruşmaya katılamayan diğer oğlu Osman Sertcan’da ilk defa ifade vererek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.
Osman Sertcan; “sanıktan şikayetçiyim. olay tarihinde yurt dışında olduğum için olaydan bilgim yok. Babam kimseye tokat atmaz, zorba değildir. Olay günü olayda kullanılan bıçak bizim bıçağımız değildir. Sanık yalan beyanda bulunuyor. Hatta sanığın eve geldiği anda ben babamla telefonda görüşüyordum. Zil çaldı. Telefonda konuşurken zilin sesinin duydum. Daha sonra görüşürüz diyerek telefonu kapattık. Sanığın eşi tutuklanma anında polislere ‘benide mi kumar borcu yüzünden alıyorusunuz’ demiş. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
Sertcan çiftnin kızı Arzu Özçoban’da; “Sanığın eşi babamın evine sürekli temizliğe geldi. Her gelişinde evden bir şeyler istediği için annem onun eve gelmesini istememişti. Sanığın beyanları çelişkilidir. Cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.
Sanığın eşi Ayten Ulu’da SEGBİs aracılığıyla verdiği ifadesinde “Olayla ilgili hiç bir bilgim yok. Olaydan üç yıl önce bir arkadaşımla temizlik yapmıştık. Olay tarihinde bir kafede aşçı oalrak çalışıyordum. Olay tarihinden 3 ay önce evlerine gittim. Bayram amca bize bahçedeki odunalrı vermişti. Eşim 2-3 saat boyunca o odunları el arabasıyla evimize taşıdı. Evlerine girmedik. Sadece bahçedeki odunları aldık. Eşim odunların karşılığında Bayram amcaya bahçeye beton dökeyim dedi. Eşimin kasten öldürmek amacıyla oraya gittiğini düşünmüyorum. İş için gittiğini düşünüyorum. Eşim haftada bir kez İddia oynar. Onun dışında kumar borcu yoktur. Olay günü elindeki yara izini görmedim. Olaydan bir gün sonra gördüm. Sorduğumda da işyerinde de teneke kestiğini söyledi. Evde kan zii görmedim. Emniyetteki ifademi kabul etmiyorum” dedi.
Sanık Ayhan Ulu’da : soruşturma aşamasında baskı ve yönlendirme altında ifade verdim. Kolluk görevlileri delil toplamada özen göstermedi. Suçta kullanılan bıçağın yerini söylememe rağmen ‘önemli değil’ dediler. Evde para ve altın ele geçirilmişti. Bu eşyaların akıbetinin öğrenilmesini istiyorum.” dedi.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı eksiklerin tamamlanması için 19 Eylül tarihine erteledi.
Mahkeme çıkışında gazetecilere konuşan Sertcan Çiftinin oğlu Osman Sertcan; “babam dünyanın en iyi adamıydı. Herkese yardım ederdi. Buna da  yardım etti. Sıkıştığı zaman para verirdi. Her ihtiyacını görürdü. Çocuklarına yardım ederdi. Böyle bir şey yapmasına bir mana bulamıyorum. Bu kadar canilik olmaz. Eceliyle ölseydi babam hayrına her gün bir şey dağıtırdım. Ailemize yıldırım gibi düştü bu katil.  Türk adaleti ne yapacaksa yapsın. Türk adaletine güveniyorum. Diyecek bişey bulamıyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber