ŞİRİNEVLER ANAOKULUNDA DOĞA SINIFI AÇILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :05.06.2024 22:13

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > ŞİRİNEVLER ANAOKULUNDA DOĞA SINIFI AÇILDI

05.06.2024 Çar, 22:13

BURDUR’da Anaokulu’nda öğrencilere Doğa Bilinci aşılamak için 4 dönümlük alanda Doğa sınıfı açıldı.
Burdur merkez Şirinevler Anaokulu’ndaki Doğa Sınıfının açılışına Vali Türker Öksüz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Zeren ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Burdur’da ilk defa bu şekilde bir Doğa Sınıfı açıldığını söyleyen Şirinevler Anaokulu Müdürü Hatice Yüksel: “Şirinevler Anaokulu olarak Burdur’da ilk defa bu formatta bir Doğa Sınıfı oluşturduk. Okul öncesi eğitimin dört duvar arasında olmaması gerektiğini biliyoruz. Çocuklarımızın Doğa ile iç içe, yaparak, yaşayarak, görerek öğrenmesini istedik. Bu Doğa sınıfının örnek teşkil etmesini ve ilimizdeki diğer okullarda da yaygınlaşmasını temenni ediyorum. Sınıfın hayata geçirilmesinde emeği geçen değerli velilerimize, müdür yardımcıma, öğretmen arkadaşlarıma ve okul personelime çok teşekkür ediyorum” dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri öğrencilerle sohbet edip, Susuz Tarım alanına minik öğrencilerle birlikte aromatik bitkiler dikti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber