SOKAK CANLARINA SICAK YUVA YAPIYORLAR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :23.01.2021 22:38

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SOKAK CANLARINA SICAK YUVA YAPIYORLAR

23.01.2021 Cts, 22:38

BURDUR’da biraraya gelen gönüllüler havanın iyice soğuduğu son günlerde sokak canları için yuva yapıyor.
Burdur’da Veteriner Hekim Erdem Şahin’in öncülüğünde biraraya gelen 10 gönüllü, sanayi işletmelerinde kullanılmayan paletlerden sokak canları için yuva yaparak ihtiyaç olan bölgelere yerleştiriyor.
İki ay önce başlattıkları proje ile sokak hayvanlarını beslediklerini belirten Erdem Şahin havanın soğumaya başlaması ile sanayi işletmelerinde kullanılmayan paletleri aldıklarını ve bunlarla 20 adet yuva yaptıklarını söyledi.
Şahin “yaklaşık olarak 6 hafta önce başladığımız sokak hayvanlarını besleme etkinliğinden sonra şu an onların kardan ve yağmurdan etkilenmelerini önlemek için kulübe yapımına başladık. Burdurumuzun sanayicilerinin verdiği paletleri esnaf, memur gibi çeşitli meslek gruplarındaki gönüllü arkadaşlarımızla yuva haline getiriyoruz ve soğuktan etkilenmemelerini amaçlıyoruz” dedi.
Geçen hafta 10 palet yaparak gerekli yerlere yerleştirdiklerini kaydeden Şahin “bu haftada 10 palet daha yaparak Burdur çöplüğü, Hayvan barınağı gibi yerlere bunları bırakıyoruz. Herkesten çok güzel destek aldık. Gönüllü destekçilerimizle bu proje daha da gelişerek devam edecek. Gönüllülerimizden mama bağışları geliyor. Onları da çöplük ve hayvan barınağındaki sahipsiz hayvanlara ulaştırıyoruz. İyilik her zaman kazanacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber