TİCARET ODASI MECLİSİ MAKÜ’DE TOPLANDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :08.11.2014 17:57

Anasayfa > Burdur, Ekonomi, Güncel > TİCARET ODASI MECLİSİ MAKÜ’DE TOPLANDI

08.11.2014 Cts, 17:57

BURDUR TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI  MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILDI

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Meclis toplantısı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi  İstiklâl Yerleşkesi Avşar Han’da yapıldı.

Toplantı öncesi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçı ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Ali Nihat Gündüzalp Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerini Kampüs alanını otobüsle gezdirerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatçı  MAKÜ’nün Türkiye’deki 200 üniversite içerisinde en kısa zamanda binalaşan 2’nci üniversite olduğunu belirtti. Saatçı İstiklâl Yerleşkesi’ndeki kapalı alan miktarının 250 bin metrekareye yaklaştığını kaydetti. Saatçı “Bu bizim için gurur kaynağı. Bu bir birlikteliğin başarısı. Hep birlikte daha iyiye daha güzele gideceğiz.” Dedi. Saatçı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde hibe edilen iki körüklü otobüsle Kampüs içerisinde ring seferleri yapılacağını kaydetti.

Mustafa Saatçı meclis toplantısında yaptığı konuşmada “yer seçimi konusunda bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Bu kadar çok yapıyı kapalı alanı, şehre sığdırmak mümkün değildi. Bundan sonra yer seçimi ile ilgili tartışmaları bırakıp kampüsle şehri nasıl birleştiririz, nasıl bir araya getiririz bu sorunu hep beraber çözeceğiz. Çözülemeyecek bir sorun yok. Ulaşım sorununun çözümü yolunda adımlar atılmaya başlandı. Dolmuş hatları artırıldı. Biz de üniversite açısından ders giriş çıkış saatlerini ayarlayacağız. Bir sorun varsa çözümü mutlaka vardır. Şu an önümüzde duran en önemli sorun şehirle üniversitesinin birleşmesi. Bunu mutlaka yaparız. Bir araya gelir mutlaka çözüm buluruz.” Dedi.

2006 Yılında kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin hızlı bir gelişim gösterdiğini belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik’te “2006 yılında Üniversitenin kuruluşunun açıklanması ile Burdur’da bir bayram havası yaşandığını kaydetti. Keyik Ticaret ve Sanayi Odası olarak o dönem yer seçimi yapılırken Kampüs Üniversitesi yerine Kent Üniversitesini tercih ettiklerini ancak Kampüsteki gelişmeyi görünce kabullenmemek mümkün değil.” Dedi”.

Kentle üniversitenin bağlantısının sağlanması gerektiğini kaydeden Keyik Üniversitenin gelişiminde katkısı olanlara teşekkür

etti.

1-bur-ticaret odası makü de toplandı (1)-rektör saatcı-001 1-bur-ticaret odası makü de toplandı (2) 1-bur-ticaret odası makü de toplandı (5)

 

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Sedat

Hoca…sende birazcık gurur olsa o yanındaki kocamanı yanında gezdirmezsin! Adamın demediği kalmadı hala pislik herifleri yanında gezdiriyorsun. Yapılaşmada 2. ciymiş….salla bakalım…

08.11.2014, 18:35
Ferrari

Müteahhit misin,siyasetci misin? Hazır gelen parayı dedem de harcar, bina yapar! personel birbirine girmiş, genel sekrwter dayak yemiş, daire başkanları arkasından saydırıyor rektör hala fasa fiso…bilimsel ne yaptınız, kaç patent aldınız, endüstriye ne faydanız oldu onları anlat…açıp açıp üstünü örttüğünüz soruşturmaları anlat, ağzı bozuk ahlaksız daire başkanları hakkında neler diyor onları anlat…

08.11.2014, 18:54


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber