TİLKİ’Yİ ÖLDÜRÜP İPLE DİREĞE ASTILAR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :11.02.2017 11:01

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > TİLKİ’Yİ ÖLDÜRÜP İPLE DİREĞE ASTILAR

11.02.2017 Cts, 11:01

Burdur’da kimliği belirsiz kişi ya da kişiler bir tilkiyi önce vurarak öldürdü, daha sonra ise elektrik direğine astı.

Burdur’un Çeltikçi İlçesine bağlı Bağsaray Köyü’nde  bir tilki kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce vurularak öldürüldü. Tilkiyi öldüren kişiler bununla da yetinmeyip tilkinin leşini Bağsaray’ın girişindeki elektrik direğine ayağından astı.

Bir görev için ilçeye giden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim üyesi Veteriner Hekim Prof.  Dr. Yakup Yıldırım direkte asılı olan tilkiyi görünce şoke oldu. Böyle bir vahşete tanık olan Yıldırım’ın tepkisi bu vahşeti gerçekleştirenlere ise sert oldu. Direkte asılı olan tilki leşi için Yıldırım, Çeltikçi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne haber verdi.  Kısa sürede olay yerine gelen ekipler kuduz hastalığı şüphesi ile direkte asılı olan tilki leşini indirerek Konya Veteriner Kontrol Ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmek üzere Çeltikçi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne götürdü.

Yıldırım, “bir görev için geldiğimiz bu bölgede bu durumla karşılaştık. Tamamen bir vahşet, ateşli silah yaralanmasına bağlı ölüm gerçekleştiğini ilk yaptığımız muayenelerde tespit ettik. İlçe tarım müdürlüğü ekiplerine haber verdik. Arkadaşlar geldiler şimdi bu hayvan leşini Konya Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsüne gönderecekler” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber