UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE TEK YOL SPOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.12.2014 15:07

Anasayfa > Burdur, Güncel, Spor > UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE TEK YOL SPOR

19.12.2014 Cum, 15:07

MAKÜ’de Uyuşturucu Konferansı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Tarih, Bilim ve Ekonomi Topluluğu tarafından düzenlenen, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi salonundaki gerçekleştirilen Konferansa Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı, öğretim üyeleri  ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve  İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan konferans Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak’ın konuşmasıyla devam etti.  Ilıcak, konuşmasında Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonunun yürüttüğü çalışmalar ve düzenlediği etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Ilıcak, ayrıca madde bağımlılığının ne olduğu, insanlar üzerindeki etkileri ve ülkemizde madde bağımlılığının geldiği son nokta hakkında bilgiler verirken, günümüzde madde bağımlılığı yaşının çocuk yaşlara kadar düştüğünü belirtti. Ilıcak; Uyuşturucuya başlamada etkili olan faktörleri, narkotik maddeler olarak adlandırılan uyuşturucu maddelerin ve bu maddelerin insan vücuduna etkilerinin neler olduğunu vurgularken Uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynayan başarılı sporcularımızdan örnekler sundu.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak öğrencilerden bu son derece hassas konuya karşı duyarlı olmalarını isterken bu konuyla ilgili yeterli bilince sahip olmaları gerektiğini vurguladı.

Konferans kapanış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı ise Üniversite öğrencilerinin uyuşturucu bağımlılığı konusunda büyük bir bilince sahip olduğunu, bu gibi zararlı alışkanlıkları ellerinin tersiyle itmeyi bildiklerini dile getirdi. Saatcı, Mehmet Akif Ersoy adını taşıyan Üniversitenin öğrencilerinin Mehmet Akif Ersoy’un görmek istediği ideal gençlik olan Asım’ın Gençliği niteliklerini taşıdığını bu nitelikler doğrultusunda hareket ettiğini ifade etti.

bur-uyuşturucuyla mücadele (1) bur-uyuşturucuyla mücadele (2) bur-uyuşturucuyla mücadele (3)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber