VALİ ARSLANTAŞ DENETİMDE | Gündemburdur.com
Son güncellenme :06.08.2020 13:12

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > VALİ ARSLANTAŞ DENETİMDE

06.08.2020 Per, 13:12

TÜRKİYE genelinde yapılan koronavirüs denetimi kapsamında Burdur’da da Vali Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören ekiplerle birlikte denetimlere katıldı.
İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile Tüm Türkiyede yapılan Koronavirüs denetimleri kapsamında Vali Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Sağlık Müdürü Reha Serme Aygören denetim çalışmalarını sürdüren Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Berberoğlu Pasajı ve Cumhuriyet Meydanındaki bazı işyerlerine girerek uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu.
Vali Arslantaş gazetecilere yaptığı açıklamada “Pandemi ile mücadele çalışmalarımızın sokakta nasıl devam ettiği, vatandaşımızın ne kadar Bilim Kurulu’nun, Bakanlıkların, Valiliğimizin aldığı kararlara ne kadar uyup ne kadar uymadığını yerinde görmek üzere Kaymakamlarımız, Vali Yardımcılarımız, Belediye Başkanlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkanları, İl Müdürlerimizden müteşekkil çok geniş bir inceleme, denetleme ekibi ile sokaktayız. Bu vesileyle hem esnafımızı  ziyaret ettik hem vatandaşımızı maske, mesafe ve temizlik konusunda bir kere daha uyardık. Memnuniyetle gördük ki Burdurlu işin farkında, mücadelenin bilincinde, alınan kararlara harfiyen riayet etmeye çalışıyor. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu pandeminin üstesinden hep beraber geleceğiz. Ancak gevşetmeden, alınan kararlara sıkı sıkı riayet ederek üstesinden geleceğiz” dedi.
Denetlemeler kapsamında Burdur Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından ekip otolarından yapılan anonslarla vatandaşlar kurallar uymaları konusunda uyarıldı. İşyerlerine uyarıcı afiş ve broşürler dağıtıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber