YASEMİN DÜNYA ŞAMPİYONASI SEÇMELERİNE MAKÜ’DE HAZIRLANIYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :25.06.2016 11:35

Anasayfa > Burdur, Güncel > YASEMİN DÜNYA ŞAMPİYONASI SEÇMELERİNE MAKÜ’DE HAZIRLANIYOR

25.06.2016 Cts, 11:35

Bulgaristan’ın Nova Zagora kentinde düzenlenen 8’inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda genç kadınlarda birinci olan Burdur’lu sporcu Yasemin Zengin şimdi de gözünü Dünya Şampiyonluğu’na dikti.
Yasemin Zengin, 8 Haziran 2016 tarihinde Bulgaristan’ın Nova Zagora kentinde düzenlenen 8’inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda 4.100 Metrede ferdi olarak Genç Kadınlar şampiyonu olarak Altın madalya kazandı. Yasemin şimdiki hedefini ise Dünya Şampiyonluğu olarak belirledi.
Bursa’da 20 Ağustos’ta yapılacak Dağ Koşusu Dünya Şampiyoansı Milli Takım seçmelerine katılmak için Antrenmanlarını hocası Asım Yüz eşliğinde dağlık alanlarda sürdüren Yasemin Zengin çalışmalarının salon kısmını ise Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Tesislerinde yapacak.
Yasemin Zengin’i makamında kabul eden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz Üniversite olarak Yasemin’e kapılarının açık olduğunu söyledi. Korkmaz “İlimizde her türlü spora ilgi duyan amatör, ya da profesyonel branşlara biz kapımızı açacağız. Buradaki amaç, her türlü kamu kaynağını şehrin ihtiyaçlarına seferber etmek. Bunun da sınırını koymuyoruz. Ne gerekiyorsa nasıl yapılabilecekse o şekilde sporcularımızın hizmetine sunacağız. Bu başarılı sporcumuza Üniversitemiz salonunda ne yapmak isterse bu konuda desteğimiz her zaman devam edecek. Havuzumuz var, kondisyon çalışması için fitnes salonumuz, yani üniversitemizin bütün branş ve birimlerimizden yararlanma konusunda bizler sana destek veriyoruz” dedi.
Burdur Merkez Çine Köyü’nde ikamet eden ve Atletizmle ilkokul yıllarında tanıştığını, 2010 yılından bu yana da Asım Yüz ile çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Yasemin Zengin”İlk yılımda Türkiye’de dereceler yaptım. 2013 yılında Denizli Çal’da milli takıma seçildim. Yıldızlar dünya şampiyonasına katıldım. Fransa’da takımımız şampiyon oldu. Sonra Romanya’da Balkan Şampiyonasına katıldım. Son olarak da Bulgaristan’da yapılan Balkan Şampiyonasında şampiyon oldum. Türkiye’yi ve Burdur’umu en iyi şekilde temsil ettiğim için mutluyum. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’a Üniversitenin Salonunu bize açtığı için teşekkür ederim. Salon çalışmalarımız yoktu. En iyi şekilde çalışacağımıza ve en iyi şekilde ülkemizi ve üniversitemizi temsil edeceğimize inanıyorum” dedi

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber