YERDEN GÖĞE SAĞLIK ETKİNLİĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :08.10.2021 10:24

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > YERDEN GÖĞE SAĞLIK ETKİNLİĞİ

08.10.2021 Cum, 10:24

BURDUR’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam programı kapsamında ‘Yerden Göğe Kadar Sağlık’ etkinliği düzenlendi.
Halk Plajında düzenlenen etkinliğe Vali Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi sakinleri ile vatandaşlar katıldı.
İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam programı kapsamında bugün buradayız. Biz yaşlılarımız demiyoruz, yaşayan çınarlarımız diyoruz. Onların öncülüğünde bir yürüyüş yapacağız” dedi.
Daha sonra protokol üyeleri ve yaşlılar Halk Plajında bir süre yürüyüş yaptı. Etinlik kapsamında açılan bilgilendirme standlarının gezilmesinin ardından Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü Üyeleri paraşütlerine bağladıkları ‘datlıyı duzluyu yemecez, gezenlecez, zayıflecez, Sağlıklı nesiller,sağlık için anne sütü, İhtiyacın kadar tabağına al, formunda kal, Erken teşis et, kanseri yok et’ yazılı pankartlarla uçtular.
Katkı sağlayanlara protokol üyeleri tarafından plaket verilmesi ile etkinlik sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber